Karađorđevčani i dalje bez poraza u Drugoj srpskoj ligi

U subotu, 14.10.2017. godine, u Banatskom Karađorđevu odigran je lokalni derbi između Karađorđeva i “Petrovgrada” iz Zrenjanina. Kako se i očekivalo kada igraju ova dva protivnika, na tribinama je bilo dosta ljubitelja košarke i navijača, a ovim putem im se zahvaljujemo na podršci koju su pružili. Samo u prvoj četvrtini mlada ekipa “Petrovgrada” bila je ravnopravan protivnik. Već u drugoj četvrtini nivo igre Karađorđevčana se podigao i u napadu i odbrani, pa se na poluvreme otišlo sa pristojnom prednošću od 13 poena. Treća četvrtina protekla je u znaku Karađorđevčana, u kojoj je prednost uvećana i na kraju četvrtine bilo je plus 19. U četvrtoj četvrtini razigrali su se i mlađi igrači, pa je utakmica završena rezultatom 77:61.

Seniorke Karađorđeva gostovale su u nedelju, 15.10.2017. godine, u Novom Sadu i pobedile ekipu “Vojvodine” rezultatom 87:43. Već u prvoj četvrtini se videlo da mlada i nejaka ekipa Vojvodine za seniorsko takmičenje, nije ravnopravan protivnik. Posle poraza u Beogradu ova pobeda je vratila samopouzdanje kod igračica i saznanje da kao novajlije u ovoj ligi imaju kvalitet i mogu ravnopravno da igraju protiv svakog protivnika.

Pioniri su na svom terenu izgubili od ekipe “Čoke” rezultatom 46:86. Ekipa “Čoke” se takmiči van konkurencije i u sastavu imaju dosta starijih igrača, tako da ova razlika nije odraz loše igre Karađorđevčana, već fizičke dominacije ekipe iz Čoke.

U sledećem kolu, 21.10.2017. godine, pioniri Karađorđeva gostuju u Novom Bečeju i u 11,00 časova igraju protiv svojih vršnjaka. Seniorke igraju protiv Čelareva i ta utakmica je odložena i igra se u petak, 27.10.2017. godine, sa početkom u 18,30 časova u hali u Banatskom Karađorđevu.

Derbi kola druge Srpske lige igra se u nedelju, 22.10.2017. godine, u Banatskom Karađorđevu. Sastaju se dve do sada neporažene ekipe, Karađorđevo i Sivac. Utakmica počinje u 19,00 časova. Biće ovo uzbudljiva i neizvesna utakmica do samog kraja i zato pozivamo ljubitelje košarke i navijače da dođu u što većem boju i daju podršku igračima da se ostvari četvrta pobeda u nizu.