Prvi poraz Karađorđevčana

U trećem kolu, druge faze takmičenja, letnje lige, play off-a, grupa C, Karađorđevčani su savladani u Lukićevu rezultatom 87-66. Mlada ekipa Karađorđeva, imala je za protivnika mnogo stariju i iskusniju ekipu. Samo u prvoj četvrtini igra Karađorđevčana je bila na nivou iz prethodnih utakmica.

Asfaltirani teren, grublja igra protivnika koju su sudije tolerisale, iskustvo protivničke ekipe, uticali su da nivo igre Karađorđevčana padne, tako da su košarkaši Lukićeva na kraju druge četvrtine vodili sa 6 koševa prednosti.

U nastavku igre košarkašima Karađorđeva ništa nije polazilo za rukom. Nervoza igrača i velika želja za jedanaestom uzastopnom pobedom, psihološki su uticali da se napravi puno grešaka u igri i previše promašenih šuteva. Na kraju utakmice košarkaši Lukićeva zasluženo su slavili.

U sledećem kolu Karađorđevčani gostuju u Kleku. Nadamo se da su igrači iz ovog poraza izvukli pouke, da će zaigrati mnogo bolje i zabeležiti veoma važnu pobedu kako bi zadržali prvo mesto na tabeli.